2020 ROK - Bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego

POLICYJNE DZIAŁANIA "NURD"

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści.

Piesi to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami. Na uwagę zasługuje fakt, iż znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych, a przecież w swej istocie przejścia dla pieszych powinny gwarantować im bezpieczne przekroczenie jezdni.

Dlatego też w ramach realizowanych działań, funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

Prezentujemy poniżej statystyki wypadków z udziałem pieszych oraz spot „Zanim ominiesz, pomyśl...”, który był kręcony w Tychach, a do jego udziału policjanci śląskiej drogówki zaprosili aktorkę Kingę Preis.

Zamiarem policjantów było pobudzenie świadomości co do zagrożeń na drodze, a tym samym zbudowanie właściwych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego. Poprzez spot mundurowi chcieli zachęcić do refleksji zarówno pieszych, jak i kierowców.


 

  • Kręcenie spotu na temat bezpieczeństwa z udziałem aktorki Kingi Preis.
  • Policjantka z aktorką Kingą Preis.
  • Kręcenie spotu na temat bezpieczeństwa pieszych z udziałem aktorki Kingi Preis.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.79 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony