2020 ROK - Bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego

Ku przestrodze-potrącenie pieszego na pasach

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze. Wczoraj na ul. Edukacji w Tychach doszło do potrącenia mężczyzny na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj około godz. 17.30 na ul. Edukacji w Tychach doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-letni kierujący samochodem marki Peugeot potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 60-letniego mężczyznę, który przechodził z lewej strony jezdni na prawą. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał złamania żeber i trafił do szpitala. Policjanci szczegółowo wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że zarówno kierujący jak i pieszy powinien na drodze kierować się ZASADĄ OGRANICZONEGO ZAUFANIA!

Przypominamy także, że pieszemu m.in. zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.

Pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym, ponieważ w dużym stopniu poprawiają one widoczność i pozwalają uniknąć tragedii. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Powrót na górę strony