"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"
Rozmiar czcionki
- Policjanci wskazują „zdarzenia drogowe on-line” Dzięki aplikacji „zdarzenia drogowe on-line” policjanci tyskiej drogówki po wezwaniu na miejsce kolizji wskazali miejsce i czas trwania utrudnień. Aplikacja jest ogólnodostępna i każdy może wygenerować informacje na temat zdarzenia drogowego i przekonać się czy na danym odcinku drogi nie ma utrudnień lub jaki jest szacunkowy czas ich występowania.
- Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki” Tyscy policjanci realizując działania „Alkohol i Narkotyki” przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1660 kierujących – nie wszyscy byli trzeźwi. Wśród nich znalazł się nieodpowiedzialny kierowca, który prowadził swój samochód w stanie nietrzeźwości. Przypominamy o prostej zasadzie „Piłeś – nie jedź”.
- FAKT: WŚRÓD SKRZYŻOWAŃ NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNE SĄ TE Z DROGĄ PODPORZĄDKOWANĄ Skrzyżowania, jakie spotykamy na drogach różnią się pod względem konstrukcji i sposobu organizacji ruchu. Wśród trzech podstawowych rodzajów wyróżniamy skrzyżowania o ruchu okrężnym, równorzędne oraz z drogą podporządkowaną. Przy czym te ostatnie są najmniej bezpiecznymi, jakie mogą spotkać użytkownicy dróg.
- KIEROWCO NOGA Z GAZU! Dzisiaj tyscy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach.
- Mundurowi dają „SZLABAN NA RYZYKO” Tyscy policjanci włączyli się do działań Polskich Linii Kolejowych „Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko”. Ich celem jest kontrola w rejonie przejazdów oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych oraz na tzw. „dzikich przejściach”.
- MIT: NAJCZĘŚCIEJ DO WYPADKÓW DOCHODZI WCZESNYM RANKIEM I WIECZOREM? Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że do wypadków drogowych dochodzi najczęściej wczesnym rankiem i wieczorem. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit.
- FAKT: KIERUJĄCY POJAZDAMI ZACHOWUJĄ SIĘ NIEBEZPIECZNIE PRZED PRZEJŚCIAMI DLA PIESZYCH Wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami grupa to piesi. Tylko podczas wakacji 2018 roku uczestniczyli oni w 1085 wypadkach drogowych, w których zginęło 133 osoby a 995 zostało rannych. Większość tych zdarzeń spowodowali kierujący pojazdami, którzy nie udzielali przysługującego pieszemu pierwszeństwa. Niestety znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego miała miejsce na przejściach dla pieszych.
- Działania "Bezpieczny Rowerzysta" w Tychach Kierujący rowerem, jako uczestnik ruchu drogowego, jest jednym z najbardziej narażonych na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów tyscy policjanci przeprowadzili wczoraj akcje promującą zalety bezpiecznej jazdy pn. „Bezpieczny Rowerzysta”.
- „Bezpieczny przejazd” w Tychach Tyscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz Polskimi Liniami Kolejowymi prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny przejazd". Celem tego przedsięwzięcia jest nie tylko kontrolowanie zachowań uczestników ruchu drogowego w pobliżu przejazdów kolejowych. Stróże prawa przede wszystkim przypominają i przestrzegają przed zagrożeniami, których należy spodziewać się w tych miejscach.
- Trwają policyjne działania „Bezpieczne skrzyżowanie” Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Uwaga mundurowych skierowana będzie na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.
Wybierz Strony
- wstecz o 5 <<
- poprzednia <
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- ...
- 41
- dalej o 5 >>
- następna >