Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Rowerzysto uważaj na drodze!

  Kierujący rowerem, jako tzw. „niechroniony” uczestnik ruchu drogowego, jest najbardziej narażony na skutki zdarzeń drogowych. Niejednokrotnie zdarza się, że to rowerzysta podejmuje niebezpieczne manewry na drodze i jest sprawcą wypadku, w którym on sam odnosi najpoważniejsze obrażenia. Podczas ostatnich kilku dni na tyskich drogach doszło do kilku zdarzeń z udziałem rowerzystów, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów.

 2. Poszukujemy świadków zdarzeń drogowych

  Policjanci z Tychów prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzeń drogowych. Zwracamy się z prośbą do osób, które były ich świadkami o kontakt z policjantami z Zespołu do spraw Wykroczeń Komendy Miejskiej w Tychach.

 3. Wypadek na ulicy Sikorskiego. Apelujemy o przestrzeganie przepisów!

  Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego z ulicą Paprocańską. W zderzeniu samochodów osobowych poszkodowane zostały dwie osoby. Policjanci apelują o rozsądek, ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania na drodze.

 4. Hulajnogi elektryczne - przypominamy podstawowe przepisy i zasady użytkowania

  W pakiecie zmian, które weszły w życie od dnia 20.05.2021 uregulowana została kwestia m.in. bardzo popularnych hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego. Przepisy jasno określają zasady korzystania z tego typu urządzeń, a także wyszczególnią szereg praw i obowiązków, do których muszą się stosować zarówno ich użytkownicy, jak również inni uczestnicy ruchu drogowego.

 5. Zwolnij – zdążysz!

  Prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nawet nieznaczne przekroczenie prędkości może doprowadzić do wypadku drogowego, a w ostateczności do istotnych zmian w życiu naszym i innych osób spotkanych w podróży. Zwłaszcza teraz, gdy natężenie ruchu z uwagi na weekend majowy jest duże, zdejmijmy nogę z gazu.

 6. Bezpieczni na motocyklu

  Wiosenna aura powoduje, że z dnia na dzień na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. Podróżując, pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych uczestników ruchu. Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania.

 7. Niebezpieczne zdarzenie na jednym z głównych skrzyżowań w Tychach

  Dzisiaj, w godzinach porannych miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenie na jednym z głównych traktów komunikacyjnych w mieście. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Utrudnienia w ruchu trwały blisko 3 godziny, a mundurowi ręcznie kierowali ruchem. Apelujemy o zachowanie ostrożności i przypominamy najważniejsze zasady, do których należy się dostosować, gdy ruch kierowany jest przez policjantów ruchu drogowego.

 8. Wiesz coś o zdarzeniu? Powiadom nas!

  5 kwietnia 2023 roku przed godziną 4:00 na alei Bielskiej doszło do szeregu wykroczeń popełnionych przez kierującego pojazdem marki Volvo. Powiadom nas, jeśli byłeś ich świadkiem!

 9. Dzięki reakcji świadka zatrzymali nietrzeźwego kierującego

  Policjanci z tyskiej komendy, dzięki wzorowej postawie świadka zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało miał w wydychanym powietrzu blisko dwa promile alkoholu. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez pijanego kierowcę być może zapobiegła tragedii na drodze.

 10. Trwają działania „Bezpieczny pieszy”

  Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcje pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Funkcjonariusze zwracają uwagę m.in. na zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących pojazdami poruszających się po tyskich ulicach.

Powrót na górę strony