Komenda Miejska Policji w Tychach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. (NIE)Bezpieczna prędkość

  Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruch.

 2. Tyscy policjanci aktywnie uczestniczyli w realizacji filmu edukacyjnego

  Dla policjantów bezpieczeństwo to priorytet. Zatem mundurowi chętnie wspierają działania, które mogą przyczynić do jego poprawy. W związku z tym, w ramach profilaktyki policjanci z tyskiej drogówki włączyli się do akcji edukacyjnej realizując film wspólnie z przedstawicielami miasta Tychy oraz fundacją FRES.

 3. Poszukujemy świadków zdarzeń

  Funkcjonariusze z tyskiej komendy prowadzą postępowania w sprawie zdarzeń, do których doszło na terenie Tychów. Zwracamy się z prośbą do osób, które były ich świadkami o kontakt z policjantami.

 4. POLICYJNE DZIAŁANIA "NURD"

  Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści.

 5. Czujni policjanci z tyskiej prewencji

  Czujni policjanci wydziału prewencji zatrzymali w środku nocy kompletnie pijanego kierowcę fiata. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie miał ważnych badań technicznych ani też ubezpieczenia. Nieodpowiedzialny 27-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 6. (NIE) bezpiecznie na drodze

  Zmienna pogoda, w tym prognozowane różnice temperatury, odwilż, opady śniegu i deszczu, niestety nie sprzyjają użytkownikom drogi. W tak zmiennych i trudnych warunkach atmosferycznych należy zachować wszelkie środki ostrożności, aby nie doprowadzać do sytuacji niebezpiecznych.

 7. Informacja dla kierowców

  Informujemy o możliwości wystąpienia utrudnień w ruchu drogowym związanych z czasowym wyłączeniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Mikołowskiej i Oświęcimskiej. Apelujemy o ostrożną jazdę oraz o stosowanie się do znaków drogowych bądź poleceń policjantów w przypadku ręcznego kierowania ruchem.

 8. Poszukujemy świadków kolizji

  Policjanci z Tychów prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie kolizji na ulicy Arkadowej w Tychach. Zwracamy się z prośbą do osób, które były świadkami zdarzenia o kontakt z policjantami z Zespołu do spraw Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

 9. Poszukujemy świadków kolizji

  Policjanci z Tychów prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie kolizji na ulicy Andersa w Tychach. Nieznany kierujący „przerysował” bok forda i odjechał. Zwracamy się z prośbą do osób, które były świadkami zdarzenia o kontakt z policjantami z Zespołu do spraw Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

 10. "Świeć przykładem" w Tychach

  Policjanci z Tychów włączyli się w kolejną już akcję Radia EXPRESS pod nazwą "Świeć przykładem". Organizatorzy zapowiadali miejsca, gdzie mieszkańcy mogli otrzymać odblaski, a policjanci oraz strażacy pomagali w rozdawaniu gadżetów. Mundurowi uświadamiali mieszkańców o tym jak ważne są elementy odblaskowe, a także odpowiadali na inne nurtujące ich pytania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.