Policjanci skontrolowali ponad 1300 kierujących - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policjanci skontrolowali ponad 1300 kierujących

Data publikacji 10.03.2017

Podczas wczorajszych działań p.k. "Trzeźwość" tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 1300 kierujących. Spośród wszystkich sprawdzanych kierowców, jeden prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, a 6 popełniło wykroczenie prowadząc swój pojazd po użyciu alkoholu.

Policyjne patrole od wczesnych godzin rannych sprawdzały stan trzeźwości kierujących, jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Podczas akcji stróże prawa skontrolowali ponad 1300 kierujących. W trakcie działań policjanci zatrzymali jednego kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę będąc na tzw. „podwójnym gazie”, popełniając przestępstwo. Ponadto w ręce policjantów wpadło 6 kierujących, którzy prowadzili swój pojazd po użyciu alkoholu, a tym samym popełnili wykroczenie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.