Podsumowanie działań trzeźwość - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Podsumowanie działań trzeźwość

Data publikacji 25.04.2017

Podczas wczorajszych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko tysiąc kierujących. W ręce mundurowych wpadło dwóch kierowców, którzy popełnili wykroczenie, prowadząc swój pojazd po spożyciu alkoholu. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Wczorajsze działania rozpoczęły się o godzinie 05.00 i trwały do godziny 13.00. W tym czasie patrole mundurowych sprawdzały stan trzeźwości kierujących, jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta.

Podczas akcji stróże prawa skontrolowali blisko tysiąc kierujących. W trakcie działań policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących, którzy popełnili wykroczenie,w jednym przypadku prowadząc samochód po użyciu alkoholu, a w drugim prowadząc rower na „podwójnym gazie”.

Przypominamy, że za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dwóch lat, a także wiąże się to z utratą prawa jazdy.

Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.