Wiadomości

Dyżur dzielnicowego w ramach „Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

Data publikacji 28.02.2020

Wychodząc naprzeciw osobom potrzebującym pomocy, porady i wsparcia dzielnicowy tyskiej komendy dyżurował w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Tychach. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Przedsięwzięcie ma zwrócić uwagę na potrzeby osób dotkniętych przestępstwem.

Policjanci tyskiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Tychach. Dzielnocowy mł. asp. Kajetan Idus prowadził tam dyżur oferując porady oraz formy rozwiązania problemów w zależności od przestępstwa oraz skutków jakie dotknęły poszkodowanych. Spotkanie zorganizowane było w ramach trwającego „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, które koordynowane jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Funkcjonariusze oraz przedstawiciele ośrodka podkreślają, że osoby pokrzywdzone mogą liczyć na wsparcie i pomoc nie tylko podczas tego tygodnia ale również na co dzień.

Ważne w inicjatywie jest zwrócenie uwagi na kwestię przemocy. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, niestety czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogła sobie poradzić, nie mając pomocy z zewnątrz. Dlatego przypominamy, jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej lub skorzystaj ze wsparcia Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. W Tychach taki punkt znajduje się przy ul. Barona 30.

Ośrodek jest czynny codziennie p. 307 (II piętro):

PN 8.00 – 16.00

WT 8.00 – 15.00

ŚR 13.00 – 20.00

CZW 8.00 – 15.00

PT 8.00 – 15.00

SB 8.00 – 12.00

tel. 574 091 361

Lokalne Punkty Pomocy:

Bieruń – każdy poniedziałek 9.00 – 13.00 ul. Turystyczna 1 p.20

Mysłowice – każdy wtorek 10.00 – 14.00 ul. Mikołowska 4a p. 312

Mikołów – każda środa 9.00 – 13.00 ul. Kolejowa 2 p. 17

Pszczyna - każdy czwartek 15.00 – 19.00 ul. Kilińskiego 5a MOP

Pamiętajmy, że różne sprawy i problemy możemy rozwiązać także z dzielnicowym swojego rejonu. Jeżeli nie znasz jeszcze swojego dzielnicowego i nie posiadasz jego danych kontaktowych, to informacje te znajdziesz w zakładce „Twój dzielnicowy”, na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub w aplikacji Moja Komenda, którą można pobrać na telefon komórkowy.

  • Dzielnicowy na spotkaniu udziela porad w ramach „Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”
  • Widoczna część munduru dzielnicowego i ulotki na stole.
  • Ulotki położone na stole.
  • Dzielnicowy podczas dyżuru rozmawia z kobietą.
  • Dzielnicowy trzyma ulotkę.
  • Policjanci rozmawiają z dwoma kobietami.
  • Policjanci omawiają tematy dotyczące pomocy ofiarom przestępstw.
  • Wyłożone na stole ulotki.
  • widoczny roll up tyskiej komendy oraz ulotkę dotyczącą przemocy.
Powrót na górę strony