Wiadomości

Areszt za narkotyki warte przeszło pół miliona złotych

Data publikacji 27.08.2020

Policjanci z Tychów prowadzą postępowanie przeciwko mężczyźnie, na którym ciąży wiele zarzutów m.in. posiadania znacznej ilości środków odurzających. Z zabezpieczonych przez śledczych narkotyków, można było przygotować blisko 11 tys. działek dilerskich o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych. Zatrzymany 45-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach wpadli na trop 45-latka związanego z przestępczością narkotykową. Śledczy odkryli, że mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa związane m.in. z uprawą środków odurzających, posiadaniem bez zezwolenia broni oraz ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci przejęli przeszło 10 kg marihuany oraz 33 krzewy konopi indyjskich. Z zabezpieczonych narkotyków łącznie można było przygotować blisko 11 tysięcy działek dilerskich o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych. Tego rodzaju przestępstwa wymagają wykonania szeregu czynności procesowych, ustalenia rzeczywistego rozmiaru i zakresu działalności przestępczej podejrzanego lub osób, które mogły być zaangażowane w popełniane przestępstwa. W sprawie 45-latka prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach. Grozi mu za to kara nawet 10 lat więzienia.

  • Nieumundurowany policjant w żółtej kamizelce z napisem "Policja" znajduje się przed kartonami z zabezpieczoną marihuaną.
  • Nieumundurowany policjant w żółtej kamizelce z napisem "Policja" znajduje się przed kartonami z zabezpieczoną marihuaną, trzyma w rękach, na których ma założone rękawiczki, garść narkotyków.
  • Na zdjęciu widoczne ręce nieumundurowanego policjanta w żółtej kamizelce. Trzyma on w rękach, na których ma założone rękawiczki, garść narkotyków.
  • Kilka kartonów, w których znajdują się zabezpieczone narkotyki w postaci marihuany.
  • Policjant trzyma w rękach, na których ma założone rękawiczki, garść narkotyków.
  • Na zdjęciu widoczne ręce nieumundurowanego policjanta w żółtej kamizelce. Trzyma on w rękach, na których ma założone rękawiczki, garść narkotyków.Przed nim znajdują się kartony z zabezpieczonymi narkotykami w postaci marihuany.
Powrót na górę strony