Wiadomości

Przekroczenie prędkości i wyprzedanie na przejściu nie umknęło uwadze mundurowych

Data publikacji 03.09.2020

Przypominamy, że przestrzegając przepisów ruchu drogowego mamy wpływ na bezpieczeństwo swoje i innych. Jazda kierującego samochodem audi była zdecydowanie niezgodna z przepisami. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz wykonanie manewru wyprzedzania na przejściu dla pieszych nie umknęło uwadze policjantom z drogówki. Kierujący został ukarany mandatem, a także „zarobił” punkty karne.

Skutki nieodpowiedzialności na drodze bywają tragiczne. Niestety zapominamy często o tym, że to właśnie od nas zależy bezpieczeństwo na drodze. Przepisy ruchu drogowego zbagatelizował 28-letni kierujący audi, który popełnił dwa poważne wykroczenia. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych nie umknęło uwadze mundurowych z wydziału ruchu drogowego. Policjanci ukarali kierującego mandatem wysokości 300 złotych, a na jego konto dodatkowo trafi 14 punktów karnych.
Przypominamy, że wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości oraz wyprzedzaniem innego pojazdu w rejonie przejść dla pieszych jest często przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń.

  • Widok pomiaru prędkości z rejestratora nieoznakowanego radiowozu. Zdjęcie przedstawia pomiar przekroczenia prędkości przez kierującego audi.
  • Widok z rejestratora nieoznakowanego radiowozu. Zdjęcie przedstawia manewr wyprzedzania przez przejście dla pieszych przez kierującego audi.
  • Widok z rejestratora nieoznakowanego radiowozu. Zdjęcie przedstawia manewr wyprzedzania przez przejście dla pieszych przez kierującego audi.
Powrót na górę strony