Wiadomości

„Świeć FEST przykładem w szkole i na drodze”

Data publikacji 02.09.2021

„Świeć FEST przykładem w szkole i na drodze” pod takim hasłem odbyły się działania, które wspólnie przeprowadzili tyscy policjanci oraz Radio Fest. Wszystko po to, by nowy rok szkolny był dla dzieci i młodzieży bezpieczny. Policjanci rozmawiali z dziećmi oraz rodzicami na temat bezpieczeństwa, a przedstawiciele mediów rozdawali maluchom odblaski.

W szkołach zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Teraz dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Policjanci wraz z radiem „Fest” towarzyszyli uczniom Szkoły Podstawowej numer 14 w Tychach. Radiowcy przygotowali dla dzieci odblaski, a policjanci rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły i z powrotem, która będzie stałym elementem w ich życiu, aż do następnych wakacji.

Policjanci podczas rozmów szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz na odpowiednią widoczność.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” mundurowi jeszcze nie raz spotkają się z dziećmi, by kształtować w nich właściwe nawyki, które zostają na całe życie. To niejednokrotnie ciężka i żmudna praca między innymi rodziców, nauczycieli i mundurowych. Dziękujemy także za współpracę i przekaz radiowy bezpiecznych zasad na drodze oraz promowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży poprzez uświadomienie zagrożeń, jakie mogą czyhać na drogach.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w rejonach placówek oświatowych.

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!


 

 

  • Policjanci trzymają opaski odblaskowe, obok mężczyzna z mikrofonem, za nimi policyjny radiowóz oraz samochód firmowy radia.
  • Umundurowani policjanci stoją wraz z mężczyzna z mikrofonem wewnątrz samochodowego studia.
  • Umundurowani policjanci, pracownicy radia oraz rodzice z dziećmi ustawieni do zdjęcia.
  • "Świeć fest przykładem" opaski odblaskowe, na tle radiowozu.
  • Policjantka przekazuje opaskę odblaskową dziewczynce, mężczyzna stoi z mikrofonem.
  • Opaski odblaskowe "Bądź fest widoczny" na tle policyjnego munduru.
Powrót na górę strony