Wiadomości

Uwaga! Czasowe utrudnienia w ruchu

Data publikacji 29.06.2022

W związku z 33. Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „Solidarności" i Olimpijczyków, którego uczestnicy przejadą także ulicami naszego miasta apelujemy o cierpliwość na drodze oraz stosowanie się do znaków i poleceń mundurowych. Czasowe utrudnienia wystąpią na ulicach Bielskiej, Sikorskiego, Targiela, Jedności, Bieruńskiej oraz Świerczynieckiej.

Dzisiaj odbędzie się pierwszy etap 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Podczas rywalizacji, 150 kolarzy przejedzie pięć etapów w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim. Organizacja wyścigu wymaga czasowych wyłączeń w ruchu.

Pierwszy z Żor do Katowic o długości 92,5 kilometrów. Kolarze o godzinie 10.30 rozpoczną 4,5 kilometrową pętelką od startu honorowego do ostrego, skąd pojadą przez Rudziczkę, Suszec, Orzesze, Kobiór, Gostyń, Tychy, Bieruń na pierwszy finisz lotny do Lędzin. Potem przez Mysłowice Ławki dotrą do Katowic.

Czasowe utrudnienia w Tychach wystąpią na ulicach Bielskiej, Sikorskiego, Targiela, Jedności, Bieruńskiej oraz Świerczynieckiej. Apelujemy o cierpliwość na drodze oraz stosowanie się do znaków i poleceń mundurowych.


 

Powrót na górę strony