Wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji 04.07.2022

Tyscy policjanci prowadzili rozmowy profilaktyczne z mieszkańcami wypoczywającymi na Parocanach. Uwaga funkcjonariuszy kontentowała się głównie na zasadach bezpiecznej kąpieli zgodnie z założeniami akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Nie zabrakło rozmów na temat bezpiecznych wakacji, zabezpieczenia mieszkania przed wyjazdem czy funkcjonującej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Napis "Policja ostrzega" oraz ulotki z akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Policjanci podczas wizyty na Paprocanach przeprowadzili kolejną akcje profilaktyczno-edukacyjną w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci przypominają, że woda, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. Policjanci wystawili stoisko profilaktyczne podejmując działania w celu ograniczenia liczby utonięć oraz maksymalnego zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Młodzi uczestnicy spotkania otrzymywali od mundurowych informacje dotyczące konkursu „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który zamieszczony jest w wersji polskiej i ukraińskiej. Nie zabrakło także rozmów na temat bezpieczeństwa podczas podróży oraz odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania przed wakacyjnym wyjazdem. Dużym zainteresowaniem cieszył się także policyjny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, a także pytania na temat służby w Policji. Policjanci w rozmowach przypominali także o narzędziu wzajemnej komunikacji z Policją czyli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 

  • Policjant stoi wraz z młodzieżą przy namiocie profilaktycznym Komendy Miejskiej Policji w Tychach.
  • Umundurowany policjant daje chłopakowi ulotkę w tle widoczny radiowóz.
  • Pod namiotem Komendy Miejskiej Policji w Tychach policjant rozmawia z mieszkańcami, rozdaje im ulotki.
  • Widoczne na stoliku materiały profilaktyczne, długopisy, kolorowanki, ulotki odblaski.
  • Umundurowany policjant stoi przed stolikiem z materiałami profilaktycznymi pod namiotem z napisem "Komenda Miejska Policji w Tychach".
  • Ulotki Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Powrót na górę strony