Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły z tyską drogówką

Data publikacji 12.09.2022

Policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili pogadankę z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci miały okazję ćwiczyć pod okiem mundurowych właściwe zachowania podczas przejścia przez jezdnię w sali wyposażonej w wirtualne przejście dla pieszych w Oddziale Terenowym WORD Katowice z siedzibą w Tychach.

Dzieci, które odwiedziły Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego funkcjonujące w Oddziale Terenowym WORD Katowice w Tychach, miały okazję spotkać się z policjantami ruchu drogowego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem spotkania była nauka bezpiecznego przejścia przez jednię pod okiem mundurowych. Dzięki specjalnie wyposażonej sali, dzieci mogły ćwiczyć na symulatorze wirtualnego przejścia dla pieszych. Ćwiczenia pobudziły młodych uczestników ruchu drogowego do aktywności oraz do zadawania pytań, na które odpowiadali funkcjonariusze. Policjanci zwracali szczególna uwagę na posiadanie elementów odblaskowych na odzieży lub plecaku, podkreślając jak bardzo zwiększa to ich widoczność o zmroku.

Dziękujemy za spotkanie i życzymy dzieciom zawsze bezpiecznej drogi do szkoły!

Podziękowanie, grupa „odkrywcy z Niepublicznego Przedszkola ABC w Tychach. Serdecznie dziękują za wspaniałe spotkanie oraz przybliżenie dzieciom tematyki związanej z pierwszą pomocą i bezpieczeństwem na drodze. Tychy 12 września 2022 rok.

Powrót na górę strony