Wiadomości

RoadPoL Safety Days – Żyj i ratuj życie!

Data publikacji 22.09.2022

W międzynarodowe działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym włączyła się tyska policja. Akcja RoadPol Safety Days trwa od 16 do 22 września. Ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników ruchu drogowego i promowanie świadomej i odpowiedzialnej jazdy. To od nas wszystkich zależy bezpieczeństwo na drogach!

Wczoraj, około godziny 16 w rejonie skrzyżowania alei Bielskiej z ulicą Cichą przeprowadzono działania profilaktyczne w ramach międzynarodowej akcji RoadPol Safety Days. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z portalem internetowym 112Tychy, przy aktywnym udziale strażaków, strażników miejskich oraz ratowników. Podczas działań przeprowadzona została akcja ratownicza wobec kierującego hulajnogą, który został potrącony przez samochód osobowy. Działania miały na celu uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniach związanych z tego typu zdarzeniami, które coraz częściej zdarzają się na polskich drogach. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie i była znakomitą okazją do przypomnienia, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Chętni mogli również poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na przygotowanym w tym celu fantomie pod okiem wykwalifikowanych osób.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Kampania przewiduje działania w całej Europie promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. Działania ROADPOL SAFETY DAYS mają na celu promowanie świadomego i odpowiedzialnego zachowania wszystkich użytkowników dróg. Jest to istotne, ponieważ, tylko kiedy użytkownicy na drodze będą kierowali się rozsądkiem, to prowadzone działania mogą przynieść oczekiwany efekt.

  • Zdjęcie przedstawiające strażaków, strażników miejskich oraz policjanta, którzy znajdują się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Strażacy pochylają się nad noszami. W tle zdjęcia samochód osobowy, radiowóz Straży Miejskiej oraz wóz strażacki.
  • Zdjęcie przedstawiające drogę z oznakowanym przejściem dla pieszych. W tle radiowóz, karetka oraz wóz strażacki.
  • Zdjęcie wykonane przy użyciu drona. Widać na nim ulicę z oznakowanym przejściem dla pieszych. Na przejściu strażacy, strażnicy miejscy oraz policjant, stojacy wokół znajdujących się na przejściu noszy.
  • Zdjęcie wykonane przy użyciu drona. Widać na nim ulicę z oznakowanym przejściem dla pieszych. Na przejściu strażacy, strażnicy miejscy oraz policjant, stojący wokół znajdujących się na przejściu noszy. Przed przejściem wóz strażacki, samochód osobowy oraz radiowóz Straży Miejskiej.
  • Zdjęcie przedstawiające strażaków, strażników miejskich, reportera oraz policjanta, którzy znajdują się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Strażacy pochylają się nad noszami. W tle zdjęcia samochód osobowy, radiowóz Straży Miejskiej oraz wóz strażacki.
  • Zdjęcie przedstawiające dwie dziewczyny, które klęczą przy manekinie. Jedna z nich wykonuje uciski znajdującego się przed nią fantoma. Obok dziewczyn dwóch strażaków.
  • Zdjęcie przedstawiające strażaków, strażników miejskich, reportera oraz policjanta, którzy znajdują się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Strażacy pochylają się nad noszami. W tle zdjęcia samochód osobowy.
  • Zdjęcie przedstawiające strażaków, strażników miejskich oraz reportera. Strażacy oraz strażnicy przenoszą nosze z oznakowanego przejścia dla pieszych na chodnik.
  • Zdjęcie przedstawiające drogę z oznakowanym przejściem dla pieszych. W tle wóz strażacki oraz samochód osobowy przed przejściem dla pieszych. Strażacy i strażnicy miejscy pochylają się nad noszami znajdującymi się na przejściu.
Powrót na górę strony