Wiadomości

Wypadek na ulicy Sikorskiego. Apelujemy o przestrzeganie przepisów!

Data publikacji 15.05.2023

Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego z ulicą Paprocańską. W zderzeniu samochodów osobowych poszkodowane zostały dwie osoby. Policjanci apelują o rozsądek, ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Wczoraj o godzinie 15:32 na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego z ulicą Paprocańską doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 71-letnia kierująca toyotą, wyjeżdżając z ulicy Paprocańskiej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nie stosując się do znaku STOP i wjechała na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą skody.

Na skutek zderzenia z obrażeniami ciała do szpitala przewieziono 26-letniego kierującego skodą oraz jego 21-letnią pasażerkę. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają tyscy mundurowi.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę na drodze. Przypominamy, że stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność można uniknąć wypadków i kolizji!

  • Na zdjęciu widać skrzyżowanie. Na środku skrzyżowania stoi wóz straży pożarnej, a za nim na lewym pasie ruchu oznakowany radiowóz policyjny. Obok wozu strażackiego widać strażaków. Przed wozem strażackim dwa uszkodzone pojazdy koloru białego. Jeden z nich stoi na jezdni, drugi na pasie zieleni. W tle zabudowania mieszkalne.
  • Na zdjęciu widać skrzyżowanie. Na środku skrzyżowania stoi wóz straży pożarnej oraz karetka pogotowia. Obok wozu strażackiego widać strażaków. Przed wozem strażackim dwa uszkodzone pojazdy koloru białego. Jeden z nich stoi na jezdni, drugi na pasie zieleni. W tle zabudowania mieszkalne.
  • Na zdjęciu droga dwujezdniowa jednokierunkowa. Na lewym pasie ruchu stoi radiowóz policyjny ze znakiem na dachu - Wykrzyknik w czerwonym trójkącie z napisem uwaga. Przed radiowozem stoi wóz straży pożarnej a po prawej stronie widać samochody osobowe. jeden z nich, koloru białego ma podniesioną pokrywę silnika. W tle drzewa oraz zabudowania.
Powrót na górę strony