Wiadomości

Policyjne działania w Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Data publikacji 20.11.2023

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz ich najbliższych, a zarazem okazja by po raz kolejny zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który przypadł w tym roku 19 listopada, jest poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim, a także najbliższemu otoczeniu. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób, jest tym większy, że znaczna część ofiar to ludzie młodzi. Jednym z ważnych aspektów jest również to, że wielu zdarzeniom można było zapobiec. Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo.
Tyscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z rodzinami ofiar wypadków komunikacyjnych, przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym roku uświadamiali mieszkańców o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz na tzw. dzikich przejściach. Mundurowi apelowali do kierowców korzystających z przejazdów o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, o to, by nie lekceważyli opuszczonych zapór oraz by pamiętali o obowiązku zatrzymywania się przed znakiem "stop". Z apelem zwrócili się również do rowerzystów i pieszych, przypominając, iż zabronione jest poruszanie się po torowisku i przechodzenie przez tory, gdy szlabany są opuszczone.

PAMIĘTAJ!

W zderzeniu z pociągiem zarówno człowiek, jak i samochód nie mają żadnych szans...
 

  • Na zdjęciu umundurowany policjant i kobieta. W tle tory kolejowe.
  • Na zdjęciu umundurowani policjanci i rowerzysta. W tle tory kolejowe oraz radiowóz.
  • Na zdjęciu umundurowani policjanci stojący przy samochodzie osobowym. W tle tory kolejowe oraz radiowóz.
  • Na zdjęciu umundurowani policjanci i rowerzysta. W tle tory kolejowe oraz radiowóz.
  • Na zdjęciu tory kolejowe oraz fragment umundurowania policyjnego- kamizelka odblaskowa z napisem Policja.
  • Na zdjęciu ulotki oraz opaski odblaskowe.
Powrót na górę strony