Wiadomości

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 09.07.2024

Za usiłowanie zabójstwa odpowie zatrzymany przez policjantów 44-letni mieszkaniec Tychów, który ranił nożem innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, na klatce schodowej w jednym z bloków przy ulicy Andersa. Ugodzony nożem w rękę 51- latek został przewieziony do szpitala. Wczoraj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu napastnika.

6 lipca około godziny 20.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od kobiety, która oświadczyła, że jej partner został zaatakowany nożem.
Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce ustalając, że sprawca na klatce schodowej w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Andersa zadał kilka ciosów nożem 51-latkowi. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni się znali i doszło między nimi do kłótni.
Poszkodowany został zabrany do szpitala, natomiast policjanci od razu rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy.

Jeszcze tego samego dnia, po godzinie 23.00 w jednym z mieszkań na ulicy Arkadowej, mundurowi zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa i przewieźli go do policyjnej izby zatrzymań.
Był nietrzeźwy - badanie zatrzymanego wykazało, że miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. O zdarzeniu poinformowano prokuratora, pod którego nadzorem jest teraz prowadzone śledztwo, mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić dożywotnie więzienie.


 

Powrót na górę strony