Wiadomości

Dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 10.07.2024

Jak co roku nad Jeziorem Paprocańskim działa Sezonowe Ogniwo Policji Wodnej. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem odpoczywających tam osób. Przy okazji mundurowi przekazują cenne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, zgodnie z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą, który choć bardzo przyjemny, nie zawsze bywa bezpieczny. Każdego roku w okresie wakacji dochodzi do wypadków i utonięć zarówno dzieci jak i dorosłych. Kąpiel w niestrzeżonych miejscach, brak nadzoru opiekunów nad dziećmi, skakanie do wody czy pływanie pod wpływem alkoholu to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń.

Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, policjanci z tyskiej komendy prowadzą działania na wodzie i terenach przywodnych. Mundurowi działają prewencyjnie, a ich służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa, w szczególności w rejonie miejsc nieobjętych nadzorem ratowników.  Policjanci, również w patrolach rowerowych, których można spotkać w rejonie tyskiego akwenu, dla zapewnienia spokoju i porządku współpracują ze strażnikami miejskimi, WOPR-em, członkami PZW, a także z funkcjonariuszami Straży Rybackiej.

Pamiętajmy, że wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Ale woda, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami osób korzystających z kąpieli, a policja, jako jedna z instytucji realizujących zadania na wodach, podejmuje działania w celu ograniczenia liczby utonięć oraz maksymalnego zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

Powrót na górę strony