Dzielnicowy bliżej nas

Dzień przedszkolaka okazją do rozmów o bezpieczeństwie

Data publikacji 20.09.2023

Dzisiaj obchodzimy święto wszystkich najmłodszych. Z tej okazji życzymy dzieciom dużo radości, spełnienia marzeń, a przede wszystkim samych beztroskich i bezpiecznych chwil. Mundurowi każdego dnia odwiedzają przedszkola na terenie naszego miasta i przekazują treści edukacyjne.

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa już od najmłodszych lat jest kluczowa dla nas wszystkich. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi z poszczególnych rejonów stale odwiedzają dzieci w przedszkolach. Widok policjanta, jego charakterystyczny ubiór i przede wszystkim gotowość do niesienia pomocy to jedne z wielu poruszanych tematów. Dzieci mają okazję poznać zadania jakie policjanci wykonują na co dzień oraz zobaczyć elementy munduru. Najważniejszym punktem jest jednak uświadomienie dzieci, że policjant zawsze chętnie i z uśmiechem na twarzy pomoże im w każdej sytuacji.

Podczas spotkań z najmłodszymi najczęściej poruszane są tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Mundurowi zachęcają dzieci do noszenia odblasków, które skutecznie poprawiają widoczność. Jest to szczególnie istotne, ponieważ zbliżająca się jesień i zima niosą za sobą coraz krótsze dni oraz pogarszające się warunki atmosferyczne. Przedszkolaki uczą się również prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz odpowiedzialnej jazdy na rowerze czy hulajnodze.

Rozmawiając z dziećmi mundurowi zwracają uwagę na bezpieczeństwo w domu i jego najbliższym otoczeniu. Policjanci podkreślają, aby nigdy nie ulegać żadnym namowom nieznanych osób oraz nie przyjmować od nich prezentów. Funkcjonariusze pokazują jak należy zachować się w przypadku napotkania agresywnego zwierzęcia oraz sprawdzają znajomość numerów alarmowych. Niejednokrotnie najmłodsi zaskakują wysokim poziomem wiedzy na temat ich bezpieczeństwa.

Dzisiaj, 20 września przedszkolaki obchodzą swoje święto. Z tej okazji życzymy Wam dużo radości, spełnienia marzeń, a przede wszystkim samych beztroskich i bezpiecznych chwil!

  • Na zdjęciu dziecko trzymające elementarz bezpieczeństwa z rysunkiem Sznupka.
  • Na zdjęciu policjantka i grupa przedszkolaków przed przejściem dla pieszych.
  • Na zdjęciu dziewczynka siedząca w radiowozie.
Powrót na górę strony