Biuro Ruchu Drogowego

Droga pożarowa drogą życia - nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek!

Data publikacji 16.09.2023

Po raz kolejny promujemy akcję „Droga pożarowa drogą życia”. Dotyczy ona parkowania samochodów na drogach pożarowych. Zachęcamy do oglądania i wspólnie z tyskimi strażakami przypominamy, że drogi te mają umożliwić dojazd służb ratowniczych i podjęcie działań ratujących życie, zdrowie i mienie.

Akcja informacyjna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach dotyczy parkowania samochodów na drogach pożarowych. W przedsięwzięcie zaangażowani zostali mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Państwowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj, że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 metrów.

Na plakacie w górnej części zdjęcie wozu strażackiego pomiędzy dwoma pojazdami osobowymi oraz znak z napisem o treści: Droga pożarowa nie zastawiać. Na plakacie treść: Droga pożarowa drogą życia. Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych i nie zastawianie dróg dojazdowych oraz pożarowych. Drogi te mają umożliwić dojazd służbom ratowniczym i podjęcie działań ratujących życie, zdrowie i mienie. Nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj, że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 metrów. Parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł i odholowaniem pojazdu. nie zastawiaj drogi dojazdowej i pożarowej. Na dole logo patronów akcji: komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Straży Miejskiej w Tychach ora logo Urzędu Miasta Tychy.
Uwaga:

Parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych, zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 złotych, a także odholowaniem pojazdu.

Przypominamy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące poszczególnych rejonów służbowych, można zgłaszać pod numerami telefonów dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub na adresy ich poczty elektronicznej, znajdujące się na stronie internetowej tyskiej jednostki. Można również skorzystać z aplikacji „Moja Komenda” lub z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.22 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony