Biuro Ruchu Drogowego

Dzień bez samochodu? Pokażmy, że to możliwe!

Data publikacji 20.09.2023

W dniu 22 września obchodzony jest na całym świecie ,,Dzień bez samochodu". To idea promująca zmniejszanie ilości spalin wytwarzanych codziennie przez ogromną liczbę samochodów poruszających się po naszych drogach. Tyscy policjanci wezmą tego dnia udział w działaniach profilaktycznych zorganizowanych przez Urząd Miasta Tychy w ramach trwającego „Europejskiego Tygodnia Mobilności”.

W piątek (22 września) pod Urzędem Miasta Tychy przy alej Niepodległości odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – „Dzień bez samochodu”, które wpisuje się w założenia trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności. W programie przewidziano 3 strefy tematyczne:

  • strefę szkolną: m.in. szkolne ekostoiska, warsztaty plastyczne, Muzyczny autobus i Teatralny trolejbus;

  • strefę aktywności: animacje z Tyszakami, promocja Tyskiej Pętli Rowerowej,

  • strefę bezpieczeństwa: m.in. pojazdy służb mundurowych, szkolenie z pierwszej pomocy, miasteczko ruchu drogowego, ćwiczenia z alko i nakogoglami.

W strefie bezpieczeństwa nie może zabraknąć tyskich policjantów, którzy chętnie biorą udział w wydarzeniach profilaktycznych. Zainteresowani będą mogli pooglądać z bliska policyjny radiowóz i motocykl, a przede wszystkim porozmawiać z policjantami na tematy związane z bezpiecznym poruszaniem się po naszym mieście.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 13.00. Zapraszamy!

Plakat, na którym w lewym górnym rogu widnieje napis o treści Tychy dobre miejsce. Na środku napis: Europejski Tydzień Mobilności 16-22.09.2023. Pod spodem grafiki przedstawiające rower, hulajnogę i trolejbus.

 

Powrót na górę strony