Biuro Ruchu Drogowego

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty

Data publikacji 02.07.2024

Wczoraj po godzinie 22.00 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 58-letni rowerzysta. Czynności prowadzone na miejscu zdarzenia trwały do późnych godzin nocnych. Wszelkie okoliczności wypadku będą badać policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Wczoraj, po godzinie 22.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Turyńskiej w Tychach. Na miejsce została skierowana załoga pogotowia ratunkowego, zastępy straży pożarnej oraz policjanci tyskiej komendy. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych, kierujący rowerem elektrycznym z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn najechał na naczepę prawidłowo zaparkowanego samochodu ciężarowego marki Mercedes. Niestety, pomimo wysiłków podjętych przez świadków zdarzenia i ratowników medycznych, nie udało się uratować życia 58-letniego mężczyzny.

Czynności na ulicy Turyńskiej trwały do późnych godzin nocnych. Postępowanie w sprawie wypadku jest prowadzone przez tyskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy. Swój apel kierujemy zarówno do tych poruszających się samochodami, jak i do użytkowników jednośladów.
Zachowanie ostrożności, zdrowego rozsądku i stosowanie się do obowiązujących przepisów z pewnością może przyczynić się do tego, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

 

Powrót na górę strony