Policja w Tychach

„Dzień otwarty” tyskiej komendy

Data publikacji 17.05.2023

Dzisiaj uczniowie szkół średnich mieli okazję przekonać się, jak na co dzień wygląda praca policjanta i jakie warunki należy spełnić, aby dostać się w policyjne szeregi. Specjalnie dla nich został zorganizowany Dzień Otwarty, podczas którego osoby zainteresowane służbą mogły nie tylko wysłuchać doświadczonych prelegentów, ale także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez tyskich policjantów.

Spotkanie otworzył zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji- asp.Marcin Stefański, który powitał przybyłych uczestników i podkreślił, że decyzja o wstąpieniu w policyjne szeregi niesie za sobą wiele możliwości, a także sprawia, że żaden dzień nie jest taki sam. Różnorodność podejmowanych interwencji oraz kontakt z ludźmi, którzy niejednokrotnie potrzebują realnego wsparcia, powodują, że wybór tego zawodu to wyzwanie nie tylko dla przyszłych adeptów, ale także dla ich rodzin i bliskich.
Uczestnicy spotka
nia, którymi w przeważającej części byli uczniowie klas mundurowch, mogli również wiele dowiedzieć się na temat postępowania kwalifikacyjnego. W tej dziedzinie doskonałym doradcą okazał się podinsp. Andrzej Sira z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który wspólnie z policjantką z tyskiej komendy przedstawili korzyści, jakie wiążą się z założeniem policyjnego munduru. Nie zabrakło również cennych wskazówek i porad związanych z rekrutacją i przygotowaniem się do poszczególnych etapów naboru. Policjanci przedstawili możliwości, jakie ma do wyboru osoba decydująca się wstąpić do formacji i zachęcali do zapoznania się z ofertą 4-letnich studiów oficerskich w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Informowali również o trwającym naborze do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego sprzętu. Na początku uczniom zaprezentowane zostały różne rodzaje broni. Instruktor wyszkolenia strzeleckiego opowiedział o ich budowie, rodzajach amunicji oraz o sposobach wykorzystania broni służbowej przez policjantów. Po wysłuchaniu części teoretycznej każdy uczeń miał możliwość, pod czujnym okiem instruktora, dotknąć i pooglądać z bliska przygotowany sprzęt. Uczestnicy z podobną ciekawością słuchali o sprzęcie wykorzystywanym w codziennej służbie przez policjantów ruchu drogowego. Mieli okazję zobaczyć i sprawdzić funkcjonowanie urządzenia do pomiaru prędkości i do sprawdzania trzeźwości kierujących. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie obejrzeli również motocykle będące na wyposażeniu tyskiej drogówki.

Służba w Policji jest służbą dla społeczeństwa – wymagającą zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji. Mamy nadzieję, że pobyt w tyskiej komendzie ułatwi młodym ludziom planowanie swojej dalszej drogi edukacyjnej i podjęcie właściwego, a przede wszystkim świadomego wyboru zawodu w przyszłości. Mając na uwadze hasło kampanii „Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem” liczymy również na to, że nasi dzisiejsi goście za kilka lat wzmocnią szeregi Policji.

 • Na zdjęciu uczeń w mundurze moro przeglądający gazetę policyjną.
 • Na zdjęciu sala, na której siedzą uczniowie. Przed nimi umundurowany policjant.
 • Na zdjęciu sala, na której przy stolikach siedzą uczniowie w szkolnych mundurach. Przed nimi dwoje umundurowanych policjantów.
 • Na zdjęciu sala, na której przy stolikach siedzą uczniowie w szkolnych mundurach. Przed nimi dwoje umundurowanych policjantów.
 • Na zdjęciu uczeń w szkolnym mundurze siedzący przy stole nad plikiem dokumentów. Na stole widoczne również gazety policyjne.
 • Na zdjęciu sala, na której przy stolikach siedzą uczniowie w szkolnych mundurach. Uczniowie przeglądają dokumenty.
 • Na zdjęciu sala, na której przy stolikach siedzą uczniowie w szkolnych mundurach. Przed nimi dwoje umundurowanych policjantów.
 • Na zdjęciu sala, na której przy stoliku zgromadzeni są uczniowie w szkolnych mundurach. Na stole rozłożone różne rodzaje broni.
 • Na zdjęciu uczeń w szkolnym mundurze moro, który trzyma w dłoni broń policyjną. W tle inni uczniowie.
 • Na zdjęciu umundurowany policjant pokazujący uczniom w szkolnych mundurach broń służbową.
 • Na zdjęciu uczniowie w szkolnych mundurach. Jedna z uczennic trzyma urządzenie do pomiaru prędkości.
 • Na zdjęciu umundurowany policjant oraz grupa uczniów w mundurach szkolnych. Część uczniów siedzi przy stolikach, trzy uczennice stoją przy policjancie, który pokazuje im obsługę urządzenia do pomiaru prędkości.
 • Na zdjęciu uczniowie w szkolnych mundurach. Jeden z uczniów trzyma urządzenie do badania stanu trzeźwości.
 • Na zdjęciu uczniowie w szkolnych mundurach. Pomiędzy uczniami stoją dwa policyjne motocykle.
 • Na zdjęciu grupa uczniów w szkolnych mundurach oraz dwóch umundurowanych policjantów. Wszyscy pozują do zdjęcia.
Powrót na górę strony