Policja w Tychach

"Pływamy i pomagamy" - Tyscy mundurowi dla Świetlikowa

Data publikacji 14.04.2025

Policjanci z tyskiej komendy wzięli udział w wyjątkowej inicjatywie - w tyskim Parku Wodnym odbył się charytatywny maraton pływacki pn. „Pływamy i pomagamy”, którego celem było wsparcie dla podopiecznych Fundacji Świetlikowo, obejmującej opieką nieuleczalnie chore dzieci.

W piątek (11 kwietnia) tyscy policjanci przyłączyli się do niezwykłego wydarzenia charytatywnego, zorganizowanego w Parku Wodnym, którego celem było przepłynięcie zadeklarowanego wcześniej dystansu. Drużyna mundurowych, na czele której stanął szef tyskiej jednostki – mł. insp. Tomasz Zawadzki, wspierana i dopingowana przez swoich bliskich, przepłynęła 2500 metrów, niosąc w ten sposób pomoc dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Dziękujemy za zaproszenie i mozliwość uczestniczenia w tej szlachetnej inicjatywie!

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo działa od 2009 roku i obejmuje dzieci nieuleczalnie chore na terenie całego województwa śląskiego. W roku 2017 wystartował nowatorski projekt – Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Przypomina ono przedszkole z pełną profesjonalną opieką pielęgniarek, opiekunów medycznych, rehabilitantów, logopedy, pedagoga oraz psychologa. Świetlikowo niesie w pełni bezpłatną pomoc nie tylko dzieciom z różnych miast Śląska, ale także ich rodzicom, którzy poświęcają się przez lata opiece nad ciężko chorym dzieckiem, rezygnując ze swojego życia prywatnego i towarzyskiego. 

  • Na zdjęciu oznakowany radiowóz Policji. W tle Park Wodny
  • Na zdjęciu pracownik i maskotka Fundacji Świetlikowo.
  • Na zdjęciu napis na koszulce Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo
  • Na zdjęciu policjant przy basenie
  • Na zdjęciu policjanci przy basenie
  • Na zdjęciu policjanci uczestniczący w maratonie pływackim
  • Na zdjęciu policjanci uczestniczący w maratonie pływackim
  • Na zdjęciu policjant przy basenie
  • Na zdjęciu policjanci uczestniczący w maratonie pływackim
  • Na zdjęciu zawodnik wskakujący do wody
  • Na zdjęciu zawodnicy pływający na basenie sportowym
  • Na zdjęciu policjant trzymający pamiątkowy medal
  • Na zdjęciu drużyna tyskiej komendy podczas wręczania pamiątkowych medali
  • Na zdjęciu drużyna tyskiej komendy
  • Na zdjęciu dyplom dla Komendy Miejskiej Policji w Tychach.
Powrót na górę strony