Tyscy policjanci prowadzą wzmożone działania pod kątem poprawy bezpieczeństwa
W związku z okresem przedświątecznym tyscy policjanci prowadzą wzmożone działania pod kątem poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Oprócz częstych kontroli trzeźwości kierowców prowadzone są działania „Pieszy”, oraz kontrole na targowiskach.
Grudzień to czas, w którym mieszkańcy są bardziej narażeni na przykład na to aby paść ofiarą kieszonkowca. Jest to związane ze szczególnym okresem przedświątecznym, który wiąże się z większym ruchem w sklepach na targowiskach i w komunikacji miejskiej. W związku z tym zwiększony jest również i ruch na drogach. Dlatego już dwa tygodnie trwają wzmożone działania pod kątem poprawy bezpieczeństwa tyskich mieszkańców. Podczas działań mundurowi nie tylko sprawdzali trzeźwość kierowców ale również rozdawali naklejki "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" kierującym, których stan trzeźwości nie budził wątpliwości. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni policjanci zatrzymali aż 10 pijanych kierowców. Oprócz tego dwóch kierowców popełniło wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu.
Podczas przeprowadzonych przez tyską drogówkę akcji „Pieszy” mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Patrole policyjne piesze jak i zmotoryzowane obecne były na głównych ciągach komunikacyjnych, czyli tam gdzie może dojść do zdarzeń z pieszym. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na rejony szkół i przedszkoli. Podczas prowadzonych działań stróże prawa rozdawali niebieskie serduszka PZU, które ma przypominać o bezpieczeństwie na drodze. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych. W związku z ujawnieniem rażących wykroczeń względem pieszych mundurowi zatrzymali 5 kierowcom prawo jazdy. Kolejnych 4 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.
Ponadto policjanci również kontrolują targowiska, które niejednokrotnie kieszonkowcy wybierają na miejsca swoich "łowów". Amatorzy cudzej własności wykorzystują szczególnie czas, w którym ich potencjalne ofiary zaabsorbowane są zakupami. Często niestety nie zwracamy uwagi, kto stoi obok, co dla kieszonkowca stanowi idealną okazje, aby nas okraść. Sprzymierzeńcem przestępcy jest tłok oraz pośpiech i brak czujności przemieszczających się ludzi. Kradną szybko i po cichu. Niejednokrotnie obserwują swoją ofiarę, oczekując na dogodny moment. Przestępcy działają w zorganizowanych grupach. Kiedy jeden odwraca uwagę, drugi przecina żyletką torebkę, a trzeci wyciąga z niej portfel. Często osoby poszkodowane dopiero po pewnym czasie orientują się, że zostały okradzione. Obecność mundurowych ma na celu przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na miejskich targowiskach oraz skutecznie zapobiec okradaniu kupujących. Funkcjonariusze podczas patrolu rozdawali ulotki jak nie dać się okraść kieszonkowcom.