Wiadomości

I ty możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo!

Data publikacji 16.11.2017

Dzielnicowi codziennie podczas swojej służby spotykają się z mieszkańcami i rozwiązują ich problemy, doradzają, a także podpowiadają w jaki sposób mieszkańcy mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście. Wystarczy zaobserwowane niebezpieczeństwa i zagrożenia nanieść na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominają także o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki, której kontakt z dzielnicowym jest na wyciągnięcie ręki.

Dzielnicowi podczas spotkań z mieszkańcami przypominają im o narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu narzędziu we współpracy z mieszkańcami można poprawić bezpieczeństwo w mieście. Wystarczy zaobserwowane przez nas zagrożenia nanieść na mapę. Policjanci informują obecnych na spotkaniach, iż każde zaznaczone zagrożenie wywołuje reakcję policjantów, którzy szukają możliwie najlepszego rozwiązania zgłoszonych problemów. Istotne jest jednak żeby pamiętać, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest aplikacją, która służy zgłaszaniu pilnej interwencji i konieczności natychmiastowego przyjazdu policjantów na miejsce. Do tego celu wykorzystujemy telefony alarmowe 997 lub 112.

Z interaktywnej mapy skorzystać może każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową www.tychy.slaska.policja.gov.pl. Zgłoszenia są anonimowe.

Nigdy tak naprawdę nie wiadomo kiedy potrzebna będzie nam ich pomoc, a szybki kontakt to podstawa. Dlatego przypominamy, że kontakt z dzielnicowym jeszcze nigdy nie był taki prosty. Aplikacja „Moja komenda” to mobilna wyszukiwarka niezbędnych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu. Umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego. Zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów. Dzięki niej możliwe jest szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowymi. „Moja komenda” powstała w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który funkcjonariusz odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline, bez dostępu do Internetu.


 

  • I ty możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo!
Powrót na górę strony