Edukacyjne spotkanie profilaktyka z rodzicami
Aby skutecznie walczyć z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. W związku z tym tyski profilaktyk przeprowadził prelekcje dla rodziców. Policjanci podkreślają, że w walce min. z tym problemem pomocna jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Uświadamianie rodziców o zagrożeniach wynikających z używania środków psychoaktywnych jest istotnym elementem przeciwdziałania i zwalczania zażywania środków odurzających. W ramach kampanii edukacyjno-profilaktycznej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” mł. asp. Agnieszka Semik przeprowadziła prelekcję z rodzicami w jednej z tyskich szkół średnich. Policjantka przekazał rodzicom nie tylko wiedzę na temat konsekwencji prawnych używania środków zakazanych ale także zdrowotnych następstw ich zażycia. Podczas spotkania policjantka skupiła się na edukacji w zakresie umiejętności rozpoznania przez rodziców narkotyku lub przedmiotów wykorzystywanych do ich zażywania.
Policjantka Agnieszka Semik zaznaczyła, że pomocną w walce z narkotykami jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sprawdza się ona jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Mieszkańcy chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych. Jednym z zagrożeń, które można zaznaczyć na mapie jest używanie środków odurzających.
Zachęcamy do korzystania z KMZB. Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.