Wiadomości

Aby było bezpiecznie nad wodą...

Data publikacji 04.07.2013

Tyscy policjanci z Sezonowego Ogniwa Policji Wodnej cyklicznie wspierani są przez policjantów z Oddziałów Prewencji z Katowic. Tym razem funkcjonariusze podczas patrolu na zbiorniku wodnym na terenie „Paprocan” wykorzystywać będą motorówkę.

 

Tyscy policjanci z Sezonowego Ogniwa Policji Wodnej cyklicznie wspierani są przez policjantów z Oddziałów Prewencji z Katowic. Tym razem funkcjonariusze podczas patrolu na zbiorniku wodnym na terenie „Paprocan” wykorzystywać będą motorówkę.

Codziennie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany” można spotkać policjantów z tyskiej komendy, którzy dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą tyszan. Wczoraj można było tam spotkać policjantów z katowickich Oddziałów Prewencji, którzy cyklicznie wspierają tyskich policjantów. Tym razem funkcjonariusze podczas patrolu na zbiorniku wodnym na terenie „Paprocan” wykorzystywać będą motorówkę. Sprzęt z pewnością pomoże policjantom czuwać nad bezpieczeństwem na wodzie oraz pozwoli szybko przemieścić się stróżom prawa w razie potrzeby. Upalne wakacje sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Jednak należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Wystarczy naprawdę chwila nieuwagi, by przekonać się o tym na własnej skórze... W zeszłym miesiącu policjanci pełniący służbę w tym rejonie uratowali 37-letnią tyszankę, która tonęła i dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Dlatego stróże prawa przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przestrzegaj ich ponieważ życie jest zbyt cenne, by stracić je przez chwilę lekkomyślności.

Pamiętaj:
- Nie wolno wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Najczęściej toną osoby pijane.
- Nie wolno się kąpać zaraz po jedzeniu – powinno się odczekać przynajmniej godzinę.
- Nie wolno wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu – może grozić to szokiem
  termicznym lub utratą przytomności.
- Do wody najlepiej wchodzić w grupie.
- Po wejściu do wody najpierw należy schłodzić okolicę serca, karku oraz twarz.
- Do wody wchodzimy tylko w miejscach oznakowanych, gdy nad kąpiącymi się czuwa ratownik.
- Gdy przy kąpielisku widzimy czerwoną flagę lub jej nie ma, kąpiel jest zabroniona.
- „Dzikie kąpieliska” mają nieznane dno i głębokość. Woda w nich może też być skażona.
- Rodzice powinni zawsze czuwać nad kąpiącym się dzieckiem.
- Nie należy próbować przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji.


 

Powrót na górę strony